„Straż bez granic”: OSP Rożniatów zaprasza w czwartek o 15:00

Prezes, Sekretarz oraz Druhny i Druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Rożniatowie zapraszają Państwa na bardzo wyjątkowe wydarzenie, które będzie miało miejsce w najbliższy czwartek, 15 sierpnia – święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, które jest dniem ustawowo wolnym od pracy.

„Straż bez granic” to spotkanie trzech jednostek OSP, działających na terenie trzech gmin, trzech powiatów i dwóch województw. Z perspektywy administracji, jednostki strażackie z: Domanina (gm. Dąbie, pow. Kolski, woj. wielkopolskie), Chwalborzyc (gm. Świnice Warckie, pow. łęczycki, woj. wielkopolskie) i Rożniatowa (gm. Uniejów, pow. poddębicki, woj. łódzkie) dzieli niemal wszystko. Wspólne mają jedynie granice i zapewne to właśnie od nich powstała przekorna nazwa spotkania.

Organizatorami imprezy są druhny i druhowie z Rożniatowa, natomiast pomysłodawcą oraz inicjatorem przedsięwzięcia – prezes jednostki i sołtys Rożniatowa Kolonii – Wiesław Pawłowski. Licząca 31 członków zwyczajnych, 4 honorowych oraz aż 20 członków wspierających jednostka gospodarzy, jest nie tylko wyjątkowo liczna, ale też nieprzeciętnie aktywna. Poza działalnością ratowniczą, ochotnicy mogą pochwalić się między innymi: wielokrotnie nagradzaną aktywnością sportową, szeroko zakrojoną działalnością szkoleniową, wychowawczą, kulturalną czy społeczną. Warto zaznaczyć, że praktycznie każda przeprowadzona przez aktywną jednostkę OSP impreza, miała charakter integracyjny

Spotkanie „Straż bez granic” odbędzie się w czwartek, 15 sierpnia, o godz. 15.00 na placu przed strażnicą OSP Rożniatów.

W programie wydarzenia przewidziano kolejno:

  • Zbiórkę strażaków na głównym placu o godz. 15:00
  • Podniesienie flagi na maszt
  • Meldunek
  • Ślubowanie członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, działającej przy jednostce OSP Rożniatów
  • Wręczenie legitymacji
  • Musztrę paradną w wykonaniu MDP

 

Co ciekawe, w grupie 12-stu członków młodzieżowej drużyny jest aż 8 dziewczynek. O ile przewaga kandydatek do straży może nie zaskakiwać aż tak bardzo, o tyle uzupełnienie o informację, że wśród tej 12-tki są aż 4 pary bliźniacze może już wywołać lekkie zmieszanie – ale jak najbardziej pozytywne!

Cieszymy się z tak licznej grupy dzieciaków, mających chęci i zapał do działalności ratowniczej. To przede wszystkim ogromna radość dla nas, strażaków – seniorów, że możemy młodszym pokoleniom przekazać cenną wiedzę oraz wpoić zasady i wartości, które stanowią podstawę działalności każdego strażaka – opowiada Prezes Pawłowski. – Ale na wzruszenia przyjdzie jeszcze pora. Póki co, razem z Druhnami i Druhami z naszej jednostki, zapraszam Państwa serdecznie do włączenia się w to wyjątkowe spotkanie „bez granic”. Przygotowaliśmy konkursy, gry i zabawy dla dzieci, a dla wszystkich – coś pysznego- od Pań z naszego Koła Gospodyń Wiejskich. Do zobaczenia!