Sytuacja epidemiologiczna w powiecie poddębickim

Według raportu Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Poddębicach na dzień 24 marca 2020 r. na godz. 13.00 na terenie naszego powiatu nie odnotowano nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

Zagrożenie koronawirusem to temat numer jeden we wszystkich mediach. Według najnowszych informacji liczba osób zakażonych w łódzkiem wzrosła do 129 osób, co plasuje województwo na niechlubnym drugim miejscu w skali ogólnokrajowej. Więcej na temat mapy zarażeń można dowiedzieć się na stronie Ministerstwa Zdrowia (klikając tutaj).

Z oczywistych względów mieszkańcy powiatu ciekawi są, jak przedstawia się sytuacja na rodzimym terenie. Na chwilę obecną najwięcej przypadków odnotowano w Łodzi, drugi pod tym względem jest powiat zgierski.

W przypadku naszego powiatu dane na bieżąco zamieszcza na swojej stronie Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Poddębicach. Według danych na dzień 24.03.2020 mimo 1 przypadku potwierdzonego, nie ma osób hospitalizowanych, kwarantanną objęte są  49 osoby, a nadzorem epidemiologicznym objęto 181 osób.

Zarejestrowano niewielki spadek liczby osób objętych nadzorem w stosunku do dnia poprzedniego, należy jednak pamiętać, że sytuacja zmienia się dynamicznie, a osób zakażonych bez objawów może być znacznie więcej.

Zainteresowanych odsyłamy na stronę http://www.pis.lodz.pl/poddebice/ gdzie raporty są aktualizowane codziennie, w oparciu o najnowsze dane.

Choć informacje dotyczące powiatu poddębickiego napawają względnym optymizmem, w dalszym ciągu apelujemy o zachowanie czujności i zastosowanie się do zaleceń dotyczących społecznej kwarantanny. Tylko opowiedziana postawa pozwoli zmniejszyć ryzyko zachorowania. Częste mycie rąk i unikanie skupisk to jak na razie jedyne, potwierdzone i skuteczne metody hamujące rozprzestrzenianie się postępującej epidemii.

A.Ow.

foto: pixabay