Szczepienia przeciw COVID-19: informacja dla mieszkańców

Rozpoczęła się realizacja Narodowego Programu Szczepień Ochronnych przeciwko COVID-19. Wyznaczono już punkt na terenie Uniejowa, w którym będzie można się zaszczepić. W chwili obecnej trwa rejestracja seniorów w wieku 80+ oraz 70+.

Ministerstwo zdrowia opublikowało listę punktów szczepień na koronawirusa. Aktualnie na terenie Uniejowa miejscem, w którym będzie można się zaszczepić jest NZOZ SALUS C. PIOTROWSKA, ul. Orzechowa 2, kontakt telefoniczny pod numerem 509-008-218.

Przed przyjściem do punktu zarejestruj się na szczepienie przeciw COVID-19. Jak możesz to zrobić?

  • skontaktuj się ze swoim lekarzem POZ lub,
  • skontaktuj się bezpośrednio z punktem szczepień (509-008-218) lub,
  • zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię – 989 lub,
  • zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl.

Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin Twojego szczepienia, a następnie otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty. Do rejestracji nie potrzebujesz żadnych dodatkowych danych czy dokumentów, wystarczy że podasz swój nr PESEL.

Komunikat MGOPS w Uniejowie

W związku z rozpoczęciem realizacji Narodowego Programu Szczepień Ochronnych przeciwko COVID-19, Gmina Uniejów informuje, że dla osób posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami oraz dla osób mających trudności z dostępem do punktu szczepień np. osoby starsze niemające możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień, zostanie zapewniony transport.

Osoby zainteresowane transportem do punktu szczepień mogą zgłaszać takie potrzeby poprzez kontakt telefoniczny z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Uniejowie ul. Orzechowa 6, pod numerem telefonu: 63 288 80 26.

(MB)