Twój sołtys jest super? Zgłoś go do konkursu!

Dobry sołtys to nie tylko funkcja – to nasz sąsiad, to nasz opiekun, to nasz człowiek do zadań specjalnych. Musi być tam gdzie jest potrzebny i musi chcieć być potrzebny. Jeżeli Wasz sołtys nie tylko spełnia oczekiwania, ale wręcz zaskakuje Was swoimi pomysłami, zgłoście go do konkursu. Nagródźmy wspólnie jego prace i zaangażowanie – zachęca Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber.

Chcąc docenić zaangażowanie sołtysów urząd marszałkowski zaprasza do udziału w konkursie, w którym wybierzemy „SOŁTYSA NA PLUS Województwa Łódzkiego”. Kandydatów do konkursu można zgłaszać jeszcze do końca kwietnia. Mogą to zrobić rady sołeckie, mieszkańcy sołectwa, rady parafialne, a także organizacje pozarządowe Ochotnicza Straż Pożarna, koła gospodyń wiejskich, organy władzy samorządowej. Formularz zgłoszeniowy oraz pełny regulamin konkursu jest dostępny na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego pod adresem konkurs-soltys.lodzkie.pl

– Sołtysi to liderzy wiejskich społeczności, ludzie energiczni, cieszący się autorytetem, który zdobywają każdego dnia w rozmowach z sąsiadami. Podczas tych rozmów powstają pomysły zrodzone z potrzeb, które później można wskazać na przykład marszałkowi. Tak powstają równe chodniki, bezpieczne drogi, place zabaw i inne miejsca spotkań integrujące sąsiadów. Dlatego bycie sołtysem to odpowiedzialna misja, którą sołtysi z powodzeniem wypełniają, ponieważ potrafią wsłuchać się w potrzeby sąsiadów – mówił Andrzej Górczyński, członek zarządu województwa, podczas konferencji, na której poinformował o rozpoczęciu konkursu.