Uniejów zagrał po raz 27. z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy – pobijając ubiegłoroczny rekord!

W ubiegłą niedzielę 12 stycznia 2020 roku zagraliśmy podobnie jak w latach ubiegłych razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, tym razem, aby wesprzeć zakup sprzętu dla dziecięcej medycyny zabiegowej. Mieszkańcy gminy Uniejów oraz turyści również w tym roku pokazali otwarte serca i ogromną hojność, przekazując pieniądze i licytując gadżety, co pozwoliło pobić rekord z ubiegłego roku. Udało się zebrać kwotę prawie 30 tys. zł. W porównaniu z rokiem ubiegłym o 7 tys. więcej!

Wolontariusze z gminy Uniejów od wczesnych godzin porannych, od godz. 7.30 do godz. 19.30, stali z puszkami na terenie Uniejowa, Spycimierza, Wielenina i Wilamowa, zbierając pieniądze. Wśród nich byli głównie uczniowie oraz absolwenci szkół gminy Uniejów, a także nauczyciele i słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

W tegoroczną akcję 28. Finału WOŚP włączyły się uniejowskie hotele, które kilka dni wcześniej wystawiły puszki, do których można było wrzucać pieniądze do niedzielnego finału. Pośród nich znaleźli się: Lokal ,Miejscówka”, Medical SPA Hotel Lawendowe Termy ****, Aparthotel „Termy Uniejów”, Browar Wiatr, Hotel Uniejów **** ecoActive&Spa, Uzdrowisko Uniejów Park, Gościniec „Nad Wartą”.

Gminny Sztab WOŚP miał swoją siedzibę w budynku Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Uniejowie przy ulicy Targowej 21, w którym od godz. 13.00 do samego wieczora odbywały się występy, animacje dla najmłodszych, wystawiono fotobudkę, w której można było uwiecznić niezwykłe wydarzenie; można było wziąć udział w saloniku poetyckim, turnieju szachowym, pokazie tańca dawnego w wykonaniu „Dworzan” czy pokazie mażoretek. Na wszystkich uczestników czekały słodycze i zupa ogórkowa przygotowana przez PGK „Termy Uniejów”.

Finał był okazją do zorganizowania turnieju piłki nożnej rozegranego na hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Uniejowie.

Punktualnie o godz. 18.00 rozpoczęła się otwarta aukcja gadżetów otrzymanych z Fundacji WOŚP oraz przedmiotów przekazanych na licytację przez mieszkańców i firmy. Sygnałem do rozpoczęcia licytacji był występ Orkiestry Dętej OSP ze Spycimierza.

Do wylicytowania wystawione zostały m.in. koszulki, kalendarze, płyty, torby, spływ kajakowy. Najwyższą kwotę uzyskano z licytacji maskotki Kubuś Puchatek, którą przekazała lokalna firma. Flaga WOŚP z podpisem Jurka Owsiaka, wylicytowana w ubiegłorocznym finale, ponownie wróciła na aukcję.

28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakończyło „Światełko do nieba” na boisku piłkarskim przy szkole podstawowej.

 

(MP)