„Uniejowskie Strony” nr 3/67/2019

67. wydanie „Uniejowskich Stron” zawiera bogatą porcję informacji o realizowanych inwestycjach oraz inicjatywach i wydarzeniach podejmowanych przede wszystkim w przeciągu dwóch ostatnich miesięcy.

W tym wydaniu przeczytacie Państwo artykuły o następujących inwestycjach: wodno-kanalizacyjnych, drogowej, modernizacji i budowie gminnego oświetlenia, pracach konserwatorsko-restauracyjnych w uniejowskiej Kolegiacie, rozbudowie „Term Uniejów”, wybudowanej  kładce przy budowanym Aparthotelu czy też o nowej ścieżce dydaktycznej „Zieleń”, do przejścia której gorąco zachęcamy.

W ciągu tego czasu miały miejsce m.in. Wojewódzkie Obchody Dnia Strażaka, obchody 25-lecia nadania imienia płk. pil. Szczepana Ścibiora SP w Wieleninie, 7 urodziny Uzdrowiska Uniejów, uroczyste otwarcie prezbiterium w Kolegiacie i rozbudowanych basenów, a także Dni Partnerskie Gminy Uniejów z udziałem zagranicznych przedstawicieli naszych miast partnerskich. Maj i czerwiec były tak bogate w wydarzenia, że wszystkich praktycznie nie sposób wymienić. Krótka ich zapowiedź, w formie kalendarium, zachęcająca do przeczytania znajduje się oczywiście w artykule Burmistrza Uniejowa „Z prac Samorządu”, a szczegółowa ich relacja na łamach poszczególnych stron czasopisma.

Wywiadu do obecnego wydania udzielił trener Reprezentacji Polski U-20 (drużyny występującej na tegorocznych Mistrzostwach Świata FIFA U-20 w Polsce) – Pan Jacek Magiera, o swoim zakładzie pracy opowiedziała właścicielka gabinetów balneologiczno-kosmetycznych „Estetic” w Uniejowie – Pani Sylwia Nita, a o swojej pasji do pojazdów wodnych – Pan Andrzej Kaczka.

 

Życzymy miłego czytania

Redakcja „Uniejowskich Stron”

Uniejowskie Strony nr 3/67/2019