„Uniejowskie Strony” nr 5/69/2019

Szanowni Państwo,

Obecne, 69. wydanie „Uniejowskich Stron” to przedostatni w tym roku zbiór artykułów o podjętych inwestycjach oraz wydarzeniach zorganizowanych w gminie, których we wstępie nie jesteśmy w stanie wymienić wszystkich, dlatego zapowiadamy wybraną większą część z nich…

„O stracie po sukces” rozmawialiśmy z Panią Jolantą Pęgowską, Prezes Lokalnej Grupy Działania „PRYM”, która opowiedziała o możliwościach otrzymania pieniędzy unijnych na rozwój własnej firmy oraz o beneficjentach, którzy już skorzystali z dofinansowań. „Dlaczego Islandia? Dlaczego Grindavík?” – dlaczego jest tak atrakcyjna i dlaczego warto z nią współpracować – opowiedział Piotr Mikołajczak, przewodnik po Islandii.

Autorzy artykułów inwestycyjnych opisują tematy dotyczące m.in: „Nowej drogi w Kozankach”, „Trwającej rozbudowy drogi gminnej w Ostrowsku…”, „Przeprowadzki Biblioteki Miejskiej do nowej siedziby”, „Ogrodzenia kapliczki ku czci bpa Owczarka”, „Tajemniczych słupków w parku”, „Trwającej rozbudowy oświetlenia publicznego”, „Rozbudowy sieci gazowej w Wieleninie”, „Renaturyzacji Strugi Spycimierskiej…”, „Nowych inwestycji mieszkaniowych w Uniejowie” oraz relacjonują o tym, że „W Kolegiacie znowu pojawiły się rusztowania”, a „Skwer prze ulicy Targowej zyskał nowoczesny wygląd”.

Z bieżącego numeru dowiecie się Państwo „Kogo wybrali mieszkańcy gminy Uniejów do Sejmu i Senatu?”, oraz o „Nowych władzach Hufca ZHP Uniejów” i „Owocnej wymianie wiedzy i doświadczeń na III Seminarium Spycimierskim”, o tym „Czy wycinka drzew przy kościele była konieczna?”, że „Uniejów ma swoją winnicę…” i że „O istotnych sprawach rozmawiano podczas konferencji w Uniejowie, a także o „Programie priorytetowym „Mój Prąd” i „Uldze termomodernizacyjnej”.

O nowo powstałym, nowoczesnym centrum hotelowo-konferencyjnym będzie można dowiedzieć się z artykułu „Zakłady pracy w gminie Uniejów”, a o ludziach z pasją do uprawiania sportu z artykułów „Germanistka, pedagog, triathlonistka”, „Antek Stępień powołany do reprezentacji Województwa Łódzkiego U-13” i „ Zawodnicy Uniejowskiego Klubu Karate BASSAI z medalami Pucharu Polski”. Bohaterom tych artykułów gratulujemy zapału!

Raz jeszcze będzie można wrócić wspomnieniami do wydarzeń kulturalnych, patriotycznych i sportowych: „Zawodów Wędkarskich o Puchar Prezesa 2019”, „Dożynek Gminnych w Spycimierzu”, „Wielenina najlepszego na Regionalnym Turnieju Sołectw w Szadku”, „Święta Chorągwi Łódzkiej w Radomsku”, „Muzycznego pożegnaniu lata z Siłą muzyki Radia ZET”, „Święta Seniorów”, „Spotkania autorskiego z Agatą Kołakowską”, „Inauguracji roku akademickiego UTW”, „Uniejowskiego Startu Hufcowego 2019/2020”, „Kalendarium Czepowa, „Piłkarskiego święta w Uniejowie…”, „Trzynastej edycji Biegu Do Gorących Źródeł…”, do oddanej „Czci i chwale Bohaterom w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej”; o tym, że: „Oddaliśmy hołd poległym w Czekaju”, „Upamiętniliśmy Ofiary Zbrodni Katyńskiej”, a „Ułani oddali hołd broniącym Uniejowa we wrześniu ’39” i że „W Uniejowie zainaugurowano po raz 10. Wojewódzki Sportowy Rok Szkolny”…

O podróżach tych bliskich i dalekich, i wrażeniach z nich: „Na pielgrzymkowym szlaku” i „Tym razem Trójmiasto” napisali mieszkańcy gminy, a o swoich uzdolnionych uczniach, konkursach, spotkaniach i wydarzeniach szkolnych – nauczyciele w „Gminnych wiadomościach szkolnych”.

Zachęcamy do przeczytania artykułów informujących o tym, kto „Odrestaurował szkolną armatę i stał się wzorem do naśladowania”, o „Otwarciu AQUA Restaurant” i „Jeździe konnej – zdrowej passie w gminie Uniejów”.

Przyjemniej lektury życzy Redakcja

„Uniejowskie Strony” nr 5/69/2019

Wkładka do gazety o śp. Ojcu Florianie Pełce