W Uniejowie Mikołaj jeździ motocyklem!!!

Mikołajki to ulubiony dzień wszystkich dzieci. Z tej okazji na pociechy  z placówek oświatowych z terenu gminy Uniejów czekało wiele atrakcji.

Impreza rozpoczęła się od wspólnego ubierania choinek. Przy kompleksie termalno – basenowym dzieci przystrajały wyznaczone drzewka własnoręcznie wykonanymi ozdobami. W tym roku, choinki miały kolor biało-czerwony, pozostając w konwencji obchodów 100  – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Każda placówka zaprezentowała swoją choinkę pozując do pamiątkowego zdjęcia. Te wyjątkowe arcydzieła wykonane przez reprezentacje Szkoły Podstawowej z Uniejowa, Wielenina, Wilamowa i Spycimierza oraz grupy z Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy Społecznej w Czepowie, Zespół Placówek Edukacyjno-Wychowawczych i Rehabilitacyjnych w Stemplewie wreszcie maluchy z Przedszkola Miejskiego w Uniejowie, pozostaną, by cieszyć oko mieszkańców, do Święta Trzech Króli.

Wiele emocji wzbudzała też żywa szopka, w której znajdują się prawdziwe zwierzęta dostarczone przez właścicieli ZOO Safari w Borysewie. Tuż przed południem ks. Infułat Andrzej Ziemieśkiewicz poświęcił szopkę.

Punktem kulminacyjnym programu było przybycie św. Mikołaja. Podekscytowane dzieciaki spekulowały wcześniej, co do środka transportu Świętego. Padały różne propozycje – sanie, konie, renifery a nawet Fiat 126!!! Atmosferę pełną ekscytacji dodatkowo podsycał fakt, że Mikołaj był już wcześniej widziany na terenie Uniejowa.

Wreszcie o godz. 12.00 wszystkie wątpliwości się rozwiały. Mikołaj przyjechał na miejsce stylowym motocyklem. Wyjaśnił zebranym, że z powodu braku śniegu nie mógł odbyć podróży saniami i dlatego wybrał inny środek transportu.

Mikołaj przygotował dla dzieci słodką niespodziankę i z pomocą drugiego, przyuczającego się do zawodu, młodego Mikołaja oraz pomocników z Przystani Motorowej  rozdawał wszystkim cukierki i uśmiechy oraz złożył obietnicę, że za rok też przyjedzie do Uniejowa.

Na zakończenie dzieci udały się wspólnie do Klubu „Nautilus”, gdzie dzięki uprzejmości Spółki Termy Uniejów, mogli posilić się ciepłym posiłkiem.

Spotkanie poprowadził Pan Robert Palka, p.o. dyrektora MGOK w Uniejowie. Nie mogło też zabraknąć włodarza miasta  – Burmistrza, Józefa Kaczmarka oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej –  Mirosława Madajskiego.

Przebieg z wydarzenia był relacjonowany przez radio RMF FM.