Wojewódzka Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2018/2019

W czwartek, 27 września, odbyła się uroczysta Wojewódzka Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego. Już po raz dziewiąty uczniowie szkół z regionu łódzkiego zjechały do Uniejowa, by podsumować współzawodnictwo ogólnopolskie i międzypowiatowe w roku poprzednim oraz rozpocząć kolejne zmagania w roku szkolnym 2018/2019.

Na murawie Kompleksu Boisk Sportowych im. W. Smolarka w Uniejowie delegacje uczniów oraz pedagogów ze szkół z terenu województwa powitał prowadzący imprezę, Szymon Bugajak, nauczciel w Szkole Podstawowej w Uniejowie. Na czwartkowej inauguracji w charakterze gospodarzy zjawili się: Janusz Kosmalski, Przewodniczący Rady Miejskiej w Uniejowie; Piotr Majer, Wiceburmistrz Miasta Uniejów (który jako drugi zabrał głos, wspominając o ważnej roli sportu oraz rywalizacji fair play w prawidłowym rozwoju młodego człowieka); Piotr Kozłowski, Wicedyrektor Szkoły Podstawowej w Uniejowie.
Spośród zaproszonych gości, na murawę „u Smolarka” przybyli: Dariusz Abramiuk, Sekretarz Generalny Zarządu Głównego Szkolnego Związku Sportowego w Warszawie; Sylwester Pawłowski, prezes Wojewódzkiego Łódzkiego Szkolnego Związku Sportowego; Wiesław Dembowski, wiceprezes Łódzkiego Szkolnego Związku Sportowego; Ryszard Michalski, członek Prezydium ŁSZS; Mariusz Kuświk, dyrektor biura ŁSZS; członkowie zarządu WŁSZS, prezesi powiatowych SZS oraz przedstawiciele starostów z powiatów: zgierskiego, bełchatowskiego, tomaszowskiego, skierniewickiego – grodzkiego, opoczyńskiego, pabianickiego.

Podczas inauguracji nagrodzono szkoły za rywalizację sportową w roku szkolnym 2017/18. W Finałach Ogólnopolskich, w ramach współzawodnictwa sportowego szkół, udział wzięło 47 szkół z województwa. Łącznie uczniowie tych szkół zdobyli 16 medali w tym 7 złotych, 4 srebrne i 5 brązowych.

Medaliści reprezentowali następujące placówki:

  1. Szkoła Podstawowa nr 3 w Pabianicach; I miejsce dziewcząt w badmintonie w ramach ID; Dyrektor szkoły – Waldemar Flajszer; Nauczyciel – Svietlana Kosenchuk;
  2. Szkoła Podstawowa nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim; I miejsce dziewcząt w piłce ręcznej w ramach IMS; Dyrektor szkoły – Katarzyna Błażejewska; Nauczyciel – Anna Kalinowska;
  3. Sportowa Szkoła Podstawowa nr 3 w Aleksandrowie Łódzkim; I miejsce chłopców w Sztafetowych Biegach Przełajowych w ramach ID; I miejsce chłopców i III miejsce dziewcząt w Szkolnej Drużynowej Lidze LA w ramach IMS; II miejsce dziewcząt i III miejsce chłopców w Czwórboju LA w ramach ID; Dyrektor szkoły – Elżbieta Głowacka; Z-ca Dyrektora – Ilona Zinser; Nauczyciele – Paweł Zdrajkowski, Robert Kowalski, Kazimierz Tomczyk, Robert Kowalski, Przybysz Grzegorz, Alina Dutkowska;
  4. Zespół Sportowych Szkół Ogólnokształcących – Szkoła Podstawowa nr 5 w Skierniewicach; I miejsce w Szachach Drużynowych w ramach ID; Dyrektor szkoły – Sławomira Wenus; Nauczyciel – Bogusław Boder;
  5. Szkoła Podstawowa nr 1 w Bełchatowie; II miejsce w szachach w ramach ID; Dyrektor szkoły – Beata Piwowarska; Nauczyciel – Kazimierz Kwapisiewicz UKS „Jedynka Bełchatów”;
  6. Szkoła Podstawowa nr 13 w Bełchatowie; II miejsce dziewcząt w Sztafetowych Biegach Przełajowych w ramach ID; Dyrektor szkoły – Damian Nowak; Nauczyciel – Tomasz Wojciechowski;
  7. SMS Liceum Ogólnokształcące w Aleksandrowie Łódzkim; III miejsce w koszykówce dziewcząt w ramach Licealiady; Dyrektor szkoły – Renata Święciak – Ruda; Nauczyciel – Piotr Neyder, Piotr Rozwadowski;
  8. Szkoła Podstawowa nr 10 w Tomaszowie Mazowieckim; II miejsce w mini piłce siatkowej dziewcząt w ramach ID; Dyrektor szkoły – Wacława Bąk; Nauczyciel – Barbara Filipowicz;
  9. Szkoła Podstawowa nr 56 w Łodzi; I miejsce w mini piłce siatkowej chłopów ramach ID; Dyrektor szkoły – Włodzimierz Kurek; Nauczyciel – Krzysztof Domagała;
  10. I Liceum Ogólnokształcące w Ozorkowie; III miejsce w piłce siatkowej chłopców w ramach Licealiady; Dyrektor szkoły – Anna Plaskota; Nauczyciel – Agata Kokot – Brygier;
  11. I Liceum Ogólnokształcące w Sieradzu; I miejsce w siatkówce plażowej chłopców w ramach Licealiady; Dyrektor szkoły – Grzegorz Pietrucha; Nauczyciel – Roman Firlit;
  12. Szkoła Podstawowa w Parzęczewie; III miejsce w siatkówce plażowej chłopców w ramach IMS; Dyrektor szkoły – Agnieszka Graczyk; Nauczyciel – Paweł Kurowski;

 


 

Podczas inauguracji rozegrano także Finały Wojewódzkie w Indywidualnych Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych, Klas Gimnazjalnych i Szkół Ponadgimnazjalnych. Wyniki poszczególnych biegów (pierwsze „szóstki”) prezentujemy poniżej:

IGRZYSKA DZIECI – DZIEWCZĘTA 2006 i MŁODSZE
Szkoła Podstawowa klasy VI i młodsze
1. Uliński  Kacper, SP Nr 3 Aleksandrów Łódzki
2. Pietruszka  Maciej, SP Nr 2 Pajęczno
3. Jabłoński  Hubert, SP Nr 3 Aleksandrów Łódzki
4. Bednarek  Bartłomiej, SP Nr 2 Zelów
5. Szczepaniak Kacper, SP Nr 3 Aleksandrów Łódzki
6. Siwek Weronika, ZSP Mierzyce
IGRZYSKA DZIECI – CHŁOPCY 2006 i MŁODSI
Szkoła Podstawowa klasy VI i młodsi
1. Pilch Klaudia, SP Wolbórz
2. Łaz Magdalena, SP Nr 13 Bełchatów
3. Modelewska Julia, SP Nr 4 Rawa Mazowiecka
4. Bryszewska Agnieszka, SP Nr 6 Kutno
5. Rybak Martyna, ZSiP Czerniewice
6. Kurowski  Kacper, Ksawerów
IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ – DZIEWCZĘTA 2003, 2004, 2005
Szkoła Podstawowa klasy VII – VIII , Gimnazjum Klasa III
1. Rębacz Paulina, SP Nr 12 Zduńska Wola
2. Jaguścik  Julia, PSP Strzałków
3. Pawelus  Amelia, SP Nr 13 Bełchatów
4. Piwowarska  Amelia, ZS-P Nr 7 Tomaszów Mazowiecki
5. Woźniak  Barbara, SP Cielądz
6. Raczyńska  Milena, SP Mroczków Gościnny
IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ – CHŁOPCY 2003, 2004, 2005
Szkoła Podstawowa Klasy VII-VIII, Gimnazjum Klasa III
1. Petrosyan  Artur, SP Nr 3 Opoczno
2. Namyślak  Wojciech, G. Galewice
3. Odziemek  Jakub, ZS w Komorowie
4. Frączyk  Kacper, PSP w Kodrębie
5. Błaszczyk  Krzysztof, SP Nr2 Piotrków Trybunalski
6. Tedys  Mateusz, SP Janiszewice
LICEALIADA – CHŁOPCY 2002 i STARSI
1. Budziński Maciej, ZS-CEZ i U Rawa Mazowiecka
2. Szafran  Hubert, I LO Zduńska Wola
3. Światek Bartłomiej, S LO Opoczno
4. Romanowicz  Wiktor, LO Aleksandrów Łódzki
5. Grabski  Mateusz, ZS Łęczyca
6. Adamczewski Dominik, SMS LO Aleksandrów Łódzki
LICEALIADA – DZIEWCZĘTA 2002 i STARSZE
1. Ciołak  Magdalena, LO .Kat. Rawa Mazowiecka
2. Gierach Milena, ZSP Kleszczów
3. Konieczna  Wiktoria, ZSP Nr 3 Bełchatów
4. Witaszczyk  Paulina, ZSE Radomsko
5. Rybak  Aleksandra, SMS LO Aleksandrów Łódzki
6. Leśniewska  Daria ZSP Nr 1 Opoczno