Wystartowała Pielgrzymka Biegowa do Częstochowy

Z Uniejowa na Jasną Gòrę już po raz piąty wyruszyła Pielgrzymka Biegowa. Pątnicy wystartowali w piątek 12 lipca, a do Częstochowy zamierzają dotrzeć w sobotę.

Pielgrzymka rozpoczęła się mszą św. o  godz. 20.00 odprawioną soecjalnie w tej intencji. Zaraz po nabożeństwie pątnicy wystartowali spod dzwonnicy przy uniejowskiej kolegiacie. Czeka ich blisko 150 km do pokonania.

Pielgrzymka ma charakter sztafetowy. Pierwszy odcinek wszyscy biegacze pokonali wspòlnie, a kolejne odcinki bedą pokonywać po dwie, trzy  osoby dobierając się na podstawie możliwości i kondycji  fizycznej, bedą  się  wymieniać i przemierzać wyznaczoną przez siebie długość, głòwnie na dyatansie 5 lub 10 km.

Pielgrzymi będą biec przez całą noc i planują dotrzeć na Jasną Gòrę w sobotę około  południa, gdzie zostawią wszystkie przyświecające im intencje.

„To dla mnie fantastyczne wydarzenie – w jednej inicjatywie możemy połączyć coś dla ciała i dla ducha” – mòwi jeden z uczestniķòw Damian Mikołajczyk.

Organizatorem Piątej Pielgrzynki Biegowej jest Klub Biegacza „Geotermia Uniejòw”. W tegorocznym wydarzeniu wzięło udział 18 biegaczy zrzeszonych lub zaprzyjaźnionych z klubem.