X Bieg „Do Gorących Źródeł”

Stało się już tradycją, że trzecia niedziela października jest w uniejowskim kalendarzu świętem biegania. 16 października odbył się jubileuszowy X Bieg „Do Gorących Źródeł – „Sanus per aquam”. Nasz bieg został zorganizowany po raz czwarty w ramach cyklu 9 Biegów o Puchar Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia i został dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Łódzkiego.

Zwycięzcami biegu zostali:  I – Sergii Okseniuk (Ukraina), II –  Jan Wychowałek (Piotrków Trybunalski), III –  Krzysztof Pietrzyk (Koluszki). Najszybszymi z Pań były: I – Monika Kaczmarek (Łódź), II – Natalia Nagirnjak (Ukraina), III – Oksana Okseniuk (Ukraina).

Tradycyjny wystrzał ze średniowiecznej armaty o godz. 13:30 rozpoczął rywalizację na trasie, wiodącej od Rynku w Uniejowie poprzez most na Warcie, następnie przez turystyczną część miasta (Zagroda Młynarska, Lawendowe Termy, „Termy Uniejów”, Zamek) i uwielbianą przez biegaczy kładkę nad Wartą, obok Kolegiaty, następnie przez mieszkalną część miasta aż do nawrotu i powrotu na metę w Rynku.

Niezależnie od zajętego miejsca, każdy biegacz otrzymał na mecie pamiątkowy medal. Dekoracja zwycięzców i wręczenie pucharów miało miejsce na hali sportowej Zespołu Szkół w Uniejowie.

W programie wydarzenia znalazła się również część muzyczna – koncert Orkiestry Dętej ZHP-OSP Uniejów, który odbył  się na rozpoczęcie biegu oraz na zakończenie imprezy w hali sportowej.

Organizatorami biegu byli: Klub Biegacza „Geotermia Uniejów”, Urząd Miasta w Uniejowie, PGK Termy Uniejów, M-GOK Uniejów, Geotermia Uniejów, Zespół Szkół w  Uniejowie, Jednostki OSP.

Wyniki Biegu do Gorących Źródeł – 16.10.2016