X Indiańskie Lato: pierwszy dzień festiwalu za nami

Za nami pierwszy dzień spotkania z kulturą Indian Ameryki Północnej w Uniejowie, czyli doroczne Indiańskie Lato, odbywające się w tym roku już po raz dziesiąty.

Każdy, kto sobotnie popołudnie spędził na terenie wioski indiańskiej, ustawionej przed kompleksem basenów termalnych, miał okazję oglądać pokazy tańca Pow Wow, a także w nich uczestniczyć, wziąć udział w konkursach, grach i zabawach indiańskich dla dzieci i dorosłych.

Ponadto, w programie pierwszego z dwóch dni X Indiańskiego Lata znalazły się: inscenizacja bitwy pt. „Konfederacja Tomahawki i Muszkiety”, czyli podróż do osiemnastowiecznej Ameryki Północnej, pokaz indiańskiej gry lacrosse z udziałem drużyny „Ravens” z Łodzi oraz zakończony kilkoma bissami na życzenie publiczności – koncert muzyki andyjskiej w wykonaniu trio „Los Companieros”.

Zapraszamy ponownie jutro (niedziela, 11 sierpnia) w godzinach 13:30 – 18:00. Program drugiego dnia Indiańskiego Lata znajdą Państwo w poprzednim wpisie, klikając w link Indiańskie Lato 2019. A tymczasem, zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z soboty, zamieszczonej poniżej: