Z wizytą w Mórahalom

Na zaproszenie miasta partnerskiego Mórahalom, przedstawiciele gminy Uniejów, uczniowie Zespołu Szkół w Uniejowie wraz z opiekunami, rycerze z Uniejowskiej Akademii Rycerskiej, przedstawiciele Urzędu Miasta, jednostek podległych gminie gościli w dniach 12-16.09.2017 r. na Węgrzech.

Wycieczka była formą nagrody, wspartą finansowo przez Burmistrza Uniejowa, dla uczniów wyróżniających się wysokimi wynikami w nauce oraz dla członków Akademii Rycerskiej za zaangażowanie i reprezentowanie gminy na licznych wydarzeniach.

Co roku w Mórahalom organizowana jest konferencja z udziałem miast partnerskich, w tym delegacji z Uniejowa. Celem spotkań jest wymiana doświadczeń w dziedzinach związanych z wodami geotermalnymi, ekologią oraz dyskusja o bieżących sprawach i problemach.

W tym roku tematem przewodnim konferencji było pozyskiwanie wykwalifikowanych pracowników i sposoby zatrzymania wykształconej siły roboczej. Prezentację o sytuacji w gminie Uniejów przedstawiła Dyrektor Szkoły Podstawowej w Uniejowie – Pani Małgorzata Komajda.

Organizatorzy pobytu przyjęli uczestników, jak zawsze, niezwykle ciepło i serdecznie, zapewniając zakwaterowanie, wyżywienie oraz ciekawy program (m.in. kąpiele w basenach termalnych, wycieczkę do Segedynu, zwiedzanie lokalnych zakładów pracy przez uczestników konferencji, nie zabrakło również wycieczki do przepięknej stolicy Węgier). Po stronie uczestników wyjazdu leżał koszt transportu, który został pokryty z budżetu gminy Uniejów.

Wszyscy wrócili z ogromnym uśmiechem na ustach i miłymi wspomnieniami…