Zakończenie roku artystycznego 2018/2019 Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Uniejowie

W Gminie Uniejów jest wiele utalentowanych młodych ludzi, którzy realizują swoje pasje poprzez uczestnictwo w zajęciach artystycznych organizowanych przez Ośrodek Kultury w Uniejowie. 14 czerwca odbyło się oficjalne podsumowanie i koncert.

14 czerwca odbyło się oficjalne zakończenie roku artystycznego 2018/2019 Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury w Uniejowie. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: Mirosław Madajski  – Przewodniczący Rady Miejskiej oraz Tomasz Wójcik –  Radny Rady Miejskiej.

P.o. Dyrektora Robert Palka posumował rok oraz zaprezentował osiągnięcia podopiecznych; w Ośrodku Kultury prowadzone były zajęcia wokalne, plastyczne, multimedialne , szachowe i gitarowe, w których uczestniczyło łącznie 80 osób w przedziale wiekowym 4-20 lat.

Szczególną popularnością cieszyły się zajęcia wokalne, prowadzone przez Justynę Łomnicką, absolwentkę Szkoły Muzycznej II stopnia w Łodzi i zawodowo instruktora śpiewu w poddębickim ośrodku kultury. W zajęciach uczestniczyło aż 26 młodych osób, które pod bacznym okiem Pani Justyny od marca do czerwca br. nabywało i rozwijało umiejętności w zakresie, śpiewu, emisji głosu, artykulacji i prezentacji artystycznej. Ten z pozoru krótki, aczkolwiek wytężony czas pracy, przyniósł już pierwsze efekty w postaci nagród i wyróżnień w konkursach regionalnych. Studio wokalne przy MGOK może poszczycić się m.in. 4 nagrodami na Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej SOLLA 2019 oraz III miejscem w Jubileuszowym XXV Przeglądzie Piosenki o Łodzi „Łódzkie Skrzydła” 2019.

Po części oficjalnej podsumowującej mijający sezon zajęć artystycznych, zaprezentowano koncert, w którym wystąpili uczestnicy studia wokalnego.
W ostatniej części spotkania instruktorzy zajęć przygotowali niespodziankę – wręczyli uczestnikom własnoręcznie przygotowane torby personalizowane z imieniem i emblematem zajęć.