Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi

Wszystkich miłośników konnych zaprzęgów zapraszamy na niedzielę 14 lipca 2019r. na Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi o Puchar Burmistrza Miasta Uniejów.

Zawody odbędą się tradycyjnie na terenie trawiastym przy kompleksie termalno – basenowym. Poprzedzone zostaną przejazdem zaprzęgów ulicami Uniejowa, który wyruszy z terenu zawodów o godzinie 12.45.

Zawody właściwe rozpoczną się o godz. 14.00 powożeniem zaprzęgów jednokonnych i parokonnych kucy przez dzieci do lat 18. Po nich kolejno zostaną rozegrane zawody w kategoriach:

  • konie duże zaprzęgi jednokonne (singiel)
  • konie duże zaprzęgi parokonne
  • zaprzęgi jednokonne i parokonne kucy

Informacje dla osób biorących udział w imprezie jako zawodnicy:

  1. Udział w zawodach jest dobrowolny. Uczestnicy biorą w nich udział na własną odpowiedzialność.
  2. W zawodach mogą brać udział zarówno zawodnicy zrzeszeni w PZJ jak również zawodnicy niezrzeszeni w strukturach PZJ.
  3. Każdy uczestnik zawodów zobowiązany jest podpisać kartę zgłoszenia zawierającą oświadczenie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do startu w zawodach.
  4. Startujący w zawodach zawodnicy zoboiązani są posiadać przy sobie  aktualny paszport dla konia.
  5. W zawodach mogą startować osoby niepełnoletnie do 18 roku życia, pod warunkiem dostarczenia pisemnej zgody od rodzica lub prawomocnego opiekuna (załącznik nr 1 do Regulaminu) oraz jazdy z pełnoletnim luzakiem.

Wstępnych zgłoszeń na zawody dokonywać można do soboty 13 lipca 2019 r. u organizatora pod nr. tel. 603 375 402. W dniu zawodów tj. 14 lipca 2019r. zapisy przyjmowane będą u organizatorów do godz. 12.00 (w biurze przy scenie).

Zawody rozegrane zostaną zgodnie z zasadami Polskiego Związku Jeździeckiego.

Pliki do pobrania:

Regulamin Zawodów 

Karta zgłoszenia