Zimowe sparingi u Smolarka

Kompleks boisk piłkarskich im. Włodzimierza Smolarka w Uniejowie przyciąga zimą nie tylko kadrę U-20, która przyjeżdża na zgrupowania w Uzdrowisku Uniejów przed tegorocznymi Mistrzostwami Świata, ale również kluby piłkarskie występujące w polskiej lidze. W styczniu i lutym na uniejowskich boiskach trenowały będą Widzew Łódź i Ruch Chorzów. Zobaczymy także piłkarki Medyka Konin, które zagrają z Mitech Żywiec mecz 1/4 Pucharu Polski.

Już w sobotę 12 stycznia 2019 roku o godz.12.00 w Uniejowie będzie można zobaczyć mecz sparingowy kobiecych drużyn: Medyk Konin i Żalgiris Wilno. Konińskie zawodniczki obecnie występują w rozgrywkach Ekstraligi. W swojej historii klub był czterokrotnym Mistrzem Polski i ośmiokrotnie zdobywał Puchar Polski. Koninianki zobaczymy jeszcze 26 stycznia o godz. 18.00. Rozegrany wtedy będzie mecz 1/4 Pucharu Polski, gdzie przeciwniczkami Medyka będzie drużyna Mitech Żywiec.

Kolejny mecz towarzyski, który kibice będą mieli okazję zobaczyć w Uniejowie rozegrany zostanie 30 stycznia o godz. 11.00 Zobaczymy wtedy występujący od sezonu 2018/2019 w II lidze Widzew Łódź, który zagra z Polonią Warszawa ( III liga).

6 lutego o godz. 11.00 Widzew Łódź zagra z pierwszoligową Wartą Poznań. Oba mecze łodzianie zagrają podczas obozu sportowego, który będą odbywać w Uniejowie od 28 stycznia do 8 lutego.

Drugą drużyną, która będzie tej zimy trenować w Uniejowie jest Ruch Chorzów. Zawodnicy drugoligowego zespołu zatrzymają się w Uniejowie na pięć dni (od 11.02 -16.02). Podczas pobytu rozegrają dwa mecze. Pierwszy kibice będą mogli obejrzeć 13 lutego o godz. 17.00. Wtedy przeciwnikiem Niebieskich będzie Polonia Warszawa. W drugim meczu rozgrywanym 16 lutego o godz. 11.00 zagrają z Pelikanem Łowicz, który gra w III lidze.

Z kolei w marcu kompleks boisk w Uniejowie ponownie odwiedzi Kadra Polski U-20, która pod okiem trenera Jacka Magiery będzie przygotowywać się do zbliżających się Mistrzostw Świata. Zgrupowanie kadry rozpocznie się 17 marca br.

Źródło: uniejow.net.pl