80. rocznica wybuchu II wojny światowej

kiedy
02.9.2019
gdzie: Uniejów (kolegiata, rynek)
organizator: Urząd Miasta w Uniejowie, Parafia Uniejów, SP Uniejów, PGK Termy Uniejów, MGOK Uniejów

Tegoroczne gminne obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej połączone z inauguracją nowego roku szkolnego odbędą się w poniedziałek, 2 września. Władze Parafialne, Dyrekcja Szkoły oraz Samorząd Gminy Uniejów zachęcają mieszkańców do wzięcia udziału w wydarzeniu.

Uroczystości patriotyczno–religijne, poprzedzi – jak co roku – Msza św. w intencji Ojczyzny oraz uczniów, którzy tego dnia rozpoczynają nowy rok szkolny 2019/20. Nabożeństwo w uniejowskiej Kolegiacie rozpocznie się o godzinie 8.00.

Po zakończeniu mszy, około godziny 8.45, nastąpi przemarsz na plac przy  Pomniku Bohaterów Września 1939 r. na Rynku. Tam odbędą się  uroczystości jubileuszowe, według obowiązującego ceremoniału wraz z oddaniem hołdu poległym w czasie wojny i złożeniem w miejscu pamięci wiązanek przez delegacje gminnych jednostek organizacyjnych, instytucji, stowarzyszeń, cechów oraz zaproszonych gości.

W poniedziałkowych obchodach weźmie udział Wojskowa Asysta Honorowa I Dywizjonu Lotniczego z Leźnicy Wielkiej.

Organizatorami uroczystości są: Burmistrz Miasta Uniejów , Proboszcz Parafii Rzymskokatolickiej w Uniejowie, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Uniejowie, Prezes Zarządu PGK „TERMY UNIEJÓW” Sp. z o.o., Dyrektor Miejsko–Gminnego Ośrodka Kultury w Uniejowie.