Czasowe wstrzymanie organizacji dużych imprez

kiedy
od: godz. 12:00, 13.3.2020
do: godz. 12:00, 14.4.2020
gdzie: Gmina Uniejów
organizator: Urząd Miasta w Uniejowie

Szanowni Państwo,

Z uwagi na zagrożenie rozprzestrzeniania się wirusa SARS -COV-2 oraz rządowe ograniczenia, regulujące zasady społecznej kwarantanny, mającej na celu powstrzymanie rozwoju epidemii koronawirusa, pragnę Państwu zakomunikować, jakie zmiany na terenie gminy Uniejów determinują powyższe okoliczności.

W pierwszej kolejności, ta bezsprzecznie nadzwyczajna dla nas wszystkich sytuacja, wymusza wprowadzenie specjalnych procedur funkcjonowania Urzędu Miasta w Uniejowie oraz gminnych jednostek organizacyjnych (USC, MGOPS) oraz instytucji upowszechniania kultury (MGOK, MGBP, filie biblioteczne w Rożniatowie i Wilamowie), co w szczegółach opisuje opublikowany na stronie urzędu KOMUNIKAT.

W dalszej kolejności, postępując zgodnie z zaleceniami Ministra Zdrowia, a także w trosce o bezpieczeństwo Mieszkańców gminy Uniejów oraz Gości odwiedzających Uzdrowisko Termalne, decyzją władz samorządowych, odwołane lub przesunięte w terminie zostają wszelkie wydarzenia kulturalne, sportowe, obchody świąt i jubileuszy, koncerty, festiwale oraz wszystkie pozostałe imprezy mające charakter publiczny, których organizatorem, partnerem lub gospodarzem jest Urząd Miasta w Uniejowie.

Postanowienie obowiązuje do odwołania i dotyczy wszystkich bieżących wydarzeń przewidzianych w gminnym „Kalendarzu imprez 2020” (począwszy od 12 marca br.). Z pewnością nie odbędzie się żadne z wydarzeń, zaplanowanych na marzec oraz pierwszą połowę kwietnia (do Świąt Wielkanocnych). W chwili obecnej nikt z nas nie jest w stanie przewidzieć czy ta decyzja zostanie podtrzymana w okresie późniejszym. Będzie to uzależnione od dalszego rozwoju sytuacji oraz wynikających z niej, aktualnych wytycznych przyjętych przez rząd. Zapewniam, że o każdej zmianie będziemy Państwa niezwłocznie informować za pośrednictwem urzędowej strony: www.uniejow.pl (dział „Aktualności”) i naszych mediów społecznościowych (Uniejów Uzdrowisko Termalne).

Proszę o wyrozumiałość w tej trudnej dla nas wszystkich sytuacji. Wierzę, że stan zagrożenia będzie krótkotrwały i niebawem wszystko wróci do normy!

Życzę Państwu i Państwa Bliskim dużo zdrowia!

Józef Kaczmarek – Burmistrz Miasta Uniejów