Gminne Obchody Święta Niepodległości

kiedy
od: godz. 12:00, 11.11.2018
gdzie: Uniejów (rynek, kolegiata)
organizator: Urząd Miasta w Uniejowie, Hufiec ZHP Uniejów, Parafia Uniejów, PGK Termy Uniejów, MGOK Uniejów

Razem świętujmy 100-lecie Niepodległości Polski. Samorząd gminy Uniejów zachęca mieszkańców do udziału w niedzielnych uroczystościach Święta Niepodległości.

Obchody rozpocznie o godz. 11.40 zbiórka przy Domu Harcerza, skąd biało-czerwonym korowodem przemaszerujemy na Rynek, opleciony wokół ręcznie tkaną flagą. Tam o godz. 12.00, w ramach akcji „Niepodległa do Hymnu”, zabrzmi  „Mazurek Dąbrowskiego” w wykonaniu wszystkich zebranych – im więcej nas będzie, tym lepiej!

O godz. 12.15 w Kolegiacie zostanie odprawiona Msza Św. za Ojczyznę, po której wykonamy pierwsze, wspólne, pamiątkowe zdjęcie.

Na godzinę 13.00 zaplanowano główne uroczystości przy Pomniku Bohaterów Września 1939 r. i prezentację utkanej biało-czerwonej wstęgi, która oplecie Rynek. Tu również, a potem obok Zamku wykonamy wspólne zdjęcia na pamiątkę rocznicy, która już się nie powtórzy.

Drodzy Mieszkańcy, jeżeli posiadacie biało-czerwone, białe lub czerwone elementy ubioru – czapki, szaliki, kapelusze, bluzy – koniecznie zabierzcie je ze sobą w niedzielę!