River Triathlon Uniejów 2021

kiedy
od: godz. 09:00, 15.8.2021
gdzie: Teren przy kompleksie "Termy Uniejów"
organizator: Fundacja "Jeszcze wiecej sportu"

Zupełnie nowy i wyjątkowy cykl czterech triathlonów na rzece. #WARTO spróbować!

River Triathlon Uniejów 2021 to zawody triathlonowe na dystansie:

  • 1/4 IM (950 m pływanie + 45 km rower (2 pętle) + 10,55 km bieg (4 pętle)
  • oraz 1/8 IM (475 m pływanie + 22,5 km rower (1 pętla) + 5,25 km bieg (2 pętle).

Organizatorem cyklu River Triathlon Series jest Fundacja „Jeszcze wiecej sportu”. Triathlon odbędzie się w dniu 15 sierpnia 2021. Zawody są ostatnią, czwartą częścią cyklu River Triathlon 2021.

W zawodach może wziąć udział każdy kto w dniu imprezy będzie miał ukończone 14 lat i więcej (osoby niepełnoletnie mają obowiązek przedłożyć w biurze zawodów podpisaną zgodę rodzica lub opiekuna prawnego na udział w triathlonie).

Zgłoszeń można dokonywać od 9 stycznia 2021 roku do 8 sierpnia 2021 przy pomocy elektronicznego formularza dostępnego na stronie internetowej: www.RiverTriathlon.pl. Organizator przewidział limit 300 zawodników na każdym z dystansów.

Idea cyklu River Triathlon Series

W roku 2021 do cyklu River Triathlon Series wejdą miasta: Wronki, Konin, Koło oraz Uniejów. W każdym z czterech miast zostaną rozegrane dystanse 1/8IM oraz 1/4IM- indywidualnie oraz w sztafetach. Ideą cyklu jest wyłonienie najlepszych zawodników i zawodniczek biorących udział w zawodach. Aby zostać sklasyfikowanym w całym cyklu, należy wziąć udział w 3 z 4 zawodów, które wchodzą w skład cyklu i uzbierać największą liczbę punktów – punktacja rozpisana jest w regulaminach. FINAŁ CYKLU przewidziano w Uniejowie, bezpośrednio po zakończonych zawodach. W sąsiedztwie „Term Uniejów” odbędzie się uroczysta dekoracja najlepszych zawodników za klasyfikację generalną oraz zwycięzców kategorii wiekowych.

Rzeka Warta jest trzecią pod względem długości rzeką Polski. Stwierdziliśmy, że organizacja zawodów triathlonowych na Warcie będzie bardzo atrakcyjna – zarówno dla zawodników, jak i samych miast, które wspólnie z nami zaangażowały się w projekt – zapowiadają organizatorzy. – W każdej z miejscowości już pływaliśmy i sprawdziliśmy rzekę, stąd wiemy, że jest to dla Was bezpieczne. W zdecydowanej większości tras, które wyznaczyliśmy głębokość wody nie przekracza 1,5m, a pod nogami będziecie mieć grunt w postaci piasku. Brzmi mało wiarygodnie? Sami w to nie wierzyliśmy dopóki nie sprawdziliśmy KAŻDEJ trasy pływackiej w miejscowościach, które wchodzą w cykl. Oba dystanse (1/8IM oraz 1/4IM) będziecie pływać z prądem rzeki co uławi Wam nieco tę konkurencję, Więcej informacji wkrótce na naszym Fanpage i kolejnych aktualnościach.

Program zawodów:

07:00 – otwarcie Biura Zawodów, rozpoczęcie wydawania pakietów startowych (w namiocie w okolicy strefy zmian),

10:00 – START dystansu 1/4 IM,

10:45 – START dystansu 1/8 IM.