VIII Festiwal Lawendy

kiedy
od: godz. 10:00, 24.7.2021
gdzie: ul. Abp Jakuba Świnki 10, Uniejów
organizator: Hotel**** Lawendowe Termy

💜 Hotel**** Lawendowe Termy w Uniejowie zaprasza na 8. edycję swojego autorskiego wydarzenia, które odbędzie się w najbliższą sobotę, 24 lipca, w godzinach 10:00 – 18:00!

💜 Plener przy Lawendowych Termach zapełni się atrakcjami dla dzieci i dorosłych, a patio przed hotelem zamieni się w kiermasz lawendowego rękodzieła. Szczegółowe informacje oraz program wydarzenia znajdą Państwo na plakacie:

💜 Strefa warsztatów

…to mocno oblegane miejsce podczas każdej edycji Festiwalu Lawendy. W tym roku warsztaty podzielone będą na te dla dzieci, jak i dla dorosłych.

💜 Warsztaty z haftu krzyżykowego

Warsztaty w strefie dla najmłodszych od godz. 11:20.

„Podczas VIII Festiwalu Lawendy będziemy miały przyjemność poprowadzić warsztaty z haftu krzyżykowego dla najmłodszych. Przy użyciu igły, kolorowych nici i drewnianej bazy, będziecie mogli wyczarować kolorowe, haftowane breloki do kluczy. Haft doskonale ćwiczy cierpliwość, zdolności manualne, a także kreatywność, dlatego zachęcamy dzieci od 7 roku życia do wzięcia udziału w warsztatach. Mamy nadzieję, że uda nam się przez tą krótką chwilę zaszczepić w Was miłość do rękodzieła.” – zachęcają organizatorki warsztatów z Fundacji Tulilala.

Ponadto, rękodzieło od Tulilala będzie dostępne w strefie kiermaszu lawendowego rękodzieła.

💜 Koncert formacji Nastrojeni

O godzinie 12:00, na scenie głównej „Nastrojeni” zagrają dla Państwa letni i słoneczny koncert, na który złożą się znane i lubiane utwory muzyki rozrywkowej oraz kilka najpopularniejszych melodii Disneya w autorskich aranżacjach.

Projekt muzyczny Nastrojeni powstał w listopadzie 2020 roku. Tworzy go 6. instrumentalistów – studentów oraz absolwentów Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Wspólna pasja zaowocowała pomysłem na cykl „nastrojonych” koncertów, w których muzycy prezentują paletę muzycznych emocji na obrany temat. Dotychczas powstało kilka muzycznych programów – Świątecznie Nastrojeni z autorskimi aranżacjami kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych, Romantycznie Nastrojeni z instrumentalnymi wersjami najpiękniejszych tematów miłosnych oraz Bajkowo Nastrojeni z melodiami pochodzącymi z bajek Disneya. Każdy koncert zyskuje profesjonalną i dedykowaną oprawę wizualną oraz techniczną, za sprawą kilkuosobowego zespołu audio-wizualnego współpracującego na stałe z Nastrojonymi.

Zespół zagra w składzie: Jakub Czech – fortepian, Magda Troszczyńska – skrzypce, Kinga Czaplińska – altówka, Justyna Góralczyk – obój, Franciszek Michnowski – bas
Mariusz Sławik – perkusja. Audio – Mikołaj Troszczyński/ DOT Record

💜 Koncert duetu Club de Paris

Zespół wykonujący muzykę cyganów francuskich zaprezentuje szerszy repertuar związany stricte z Paryżem. Miasto to przyciągało wielu artystów w szczególności muzyków oraz kompozytorów, którzy oczarowani bogactwem kulturowym stolicy Francji tworzyli wspaniałe dzieła.
Na Festiwalowym koncercie usłyszycie Państwo utwory m.in. Fryderyka Chopina, Astora Piazzolli, Dymitra Szostakowicza, standardy muzyki gypsy jazzowej oraz muzykę, którą co wieczór usłyszeć było można w paryskich kabaretach i na koncertach.

Zespół zagra w składzie : Gabriela Tesarska-skrzypce oraz Michał Mroziński – akordeon. By wsłuchać się w rytmy gypsy jazzu, zapraszamy w okolice sceny w godzinach: 14:10 i 15:55.

💜 Gimnastyka słowiańska dla kobiet

W tym roku prócz jogi na trawie z fenomenalnym instruktorem Rahulem proponujemy również inną aktywność, tym razem skierowaną stricte do Pań… 🧘‍♀️

Co warto wiedzieć o Gimnastyce Słowiańskiej? Jest to zestaw ćwiczeń rozciągająco – wzmacniających, dopasowanych do kobiecej budowy ciała. Gimnastyka Słowiańska w naturalny sposób wzmacnia Kobiecość, uczy harmonii i zgody na siebie w takiej wersji Jaką jesteś.

Gimnastyka Słowiańska, to zestaw ćwiczeń gimnastycznych powstałych na skutek rekonstrukcji systemu ćwiczeń wykonanej na podstawie relacji białoruskich kobiet. Podania zebrał na Białorusi uczony Gienadij Adamowicz w latach 90 XX wieku. System Żeńskiej Gimnastyki składa się z 27 ćwiczeń, podzielonych na 3 grupy (światy) w ramach, których przypisanych jest 9 ćwiczeń.

Gimnastykę słowiańską dla kobiet poprowadzi Ewelina Szafarz w strefie jogi o godzinie 17:00. Wstęp darmowy! Jeśli posiadasz swoją matę, będzie świetnie gdy weźmiesz ją ze sobą.

💜 💜 💜 💜 💜 💜 💜 💜 💜 💜 💜 💜

Wszystkie aktualne informacje o tych i kolejnych atrakcjach przygotowanych dla Państwa w ramach Festiwalu, komunikaty o ewentualnych zmianach w programie, a także kontakt z organizatorem, współorganizatorami, wystawcami i artystami biorącymi udział w tegorocznej edycji znajdą Państwo w wydarzeniu opublikowanym na fanpage Hotelu**** Lawendowe Termy www.facebook.com/lawendowetermy

(MB)