Żadna inna budowa nie przyciągała uwagi mieszkańców i turystów tak, jak hotel Pałac Uniejów na prawym brzegu Warty. Postępy inwestycji były widoczne ze znajdujących się na przeciwnym brzegu Term Uniejów. Uwagę zwracał rozmach inwestycji. Duży budynek nawiązywał stylem do dawnych rezydencji, a ogromny ogród schodził niemal do samego brzegu rzeki. Dzisiaj przyciąga uwagę szczególnie po zmroku, kiedy elewacja Pałacu jest podświetlona.
– Hotel powstał z inspiracji mojego męża Jana Łuczaka. Miał wizję, którą przekazał projektantom, a oni ją zrealizowali. To było dzieło jego życia, dlatego cały czas nadzorował budowę i aranżację wnętrz. Ogród to też jego dzieło. Zaprojektował go i własnoręcznie sadził rośliny. Niestety, nie doczekał końca tej inwestycji. Zmarł w 2022 r. krótko przed planowanym otwarciem. Od tego czasu kontynuuję jego dzieło – mówi Wiesława Łuczak. I dodaje: – Wprowadziłam do tego miejsca atmosferę gościnności, którą mam we krwi. Serdeczność i ciepło sprawiają, że nasi goście czują się naprawdę wyjątkowo. Dbam o najwyższą jakość usług w hotelu i restauracji – wszystko musi działać perfekcyjnie, aby goście otrzymywali to, co najlepsze.
Jan Łuczak przez wiele lat prężnie działał w branży budowy, remontów i utrzymania dróg. Od 1997 r. w Uniejowie wspólnie z żoną prowadził firmę drogową. Teraz firmę przejął syn, a Wiesława Łuczak zajęła się prowadzeniem hotelu. – Gdy potrzebuję pomocy, mogę liczyć na syna i córkę – dodaje właścicielka Pałacu.
Portret twórcy hotelu wisi w holu na honorowym miejscu. Obok, w ozdobnych ramach, towarzyszą mu inne obrazy o tematyce historycznej, podobnie jak w dawnych rezydencjach pałacowych. Meble i detale wystroju wnętrz nawiązują do siedzib arystokratycznych, co nadaje obiektowi wyjątkowego charakteru.
Położony na skarpie z przepięknym ogrodem oraz dostępem do rzeki Warty i Bulwarów Nadwarciańskich Pałac Uniejów ma bogatą ofertę. Goście mają do dyspozycji 25 pokoi o wysokim standardzie, dużą salę bankietową, sale konferencyjne oraz wyjątkowe dwie strefy wellness na świeżym powietrzu.
W ogrodzie pełnym drzew i krzewów mogą się zrelaksować i podziwiać piękno natury. – Można tu skorzystać z całorocznej suchej sauny oraz z balii z hydromasażem i beczek z zimną wodą. Dla miłośników relaksu dostępne są leżaki, altana, chata grillowa oraz miejsce na ognisko. Z ogrodu można przejść na Bulwary Nadwarciańskie, a stąd spacerem, w osiem minut dotrzeć do Term Uniejów. Pałac organizuje również przyjęcia okolicznościowe takie jak: wesela, komunie, chrzciny, urodziny, szkolenia, konferencje i spotkania firmowe. Wszystko w najwyższym standardzie obsługi – przekonuje Wiesława Łuczak.
W Pałacu Uniejów kuchnia odgrywa równie istotną rolę. W menu restauracji znajdziemy dania inspirowane tradycjami polskiej i europejskiej kuchni. Goście szczególnie chwalą aromatyczną kawę oraz ekler z musem z czarnego bzu – zwycięzcę IX Uniejowskiego Festiwalu Smaków. – Wysoki standard, smaczne jedzenie i przyjazna atmosfera sprawiają, że Pałac Uniejów to doskonałe miejsce na wypoczynek dla całej rodziny – podsumowuje właścicielka.
Goście doceniają ciepły klimat, komfort pokoi i wyjątkową atmosferę Pałacu Uniejów, polecając go znajomym i rodzinie. Taki marketing jest najlepszym potwierdzeniem jakości oferowanych usług.