W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn.: „Utworzenie Interaktywnego Punktu Turystyki Geotermalnej w Uniejowie”, ogłoszonym już po raz kolejny przez gminę Uniejów, została złożona jedna oferta, która obecnie jest analizowana w dziale zamówień publicznych Urzędu Miasta.
Interaktywny Punkt Turystyki Geotermalnej ma być obiektem o innowacyjnej funkcji turystycznej, opartej na nowoczesnej prezentacji i promocji wykorzystania wód geotermalnych w różnych dziedzinach życia społeczno-gospodarczego. Gminna inwestycja ma powstać na bazie budynków po byłym posterunku policji wodnej, na terenie zabytkowego Parku Zamkowego, w sąsiedztwie Domu Pracy Twórczej. Ogromnym plusem wybranej lokalizacji jest bezpośredni dostęp na działkę z nadwarciańskich bulwarów, które cieszą się wielką popularnością.
W poprzednim postępowaniu nie wpłynęła żadna oferta, o czym informowaliśmy w lipcu br. na naszej stronie. W kolejnym przetargu, ogłoszonym 19 sierpnia, w wyznaczonym terminie do 6 września do Urzędu Miasta w Uniejowie wpłynęła jedna oferta od firmy zainteresowanej realizacją inwestycji. W dniu otwarcia ofert Zamawiający poinformował, że na sfinansowanie zadania zamierza przeznaczyć 4.969.200,- zł brutto, natomiast cena zaproponowana przez firmę budowlaną CEGBUD z Chlebowa (gm. Turek) jest o przeszło pół miliona wyższa i wynosi 5.530.000,- zł brutto. Okres gwarancji, na który przedsiębiorstwo przedłuża okres rękojmi za wady wynosi 60 miesięcy. Oferta jest obecnie weryfikowana w dziale zamówień publicznych Urzędu Miasta.
Zakres inwestycji
Przedmiotem zamówienia jest opracowanie pełnej wielobranżowej dokumentacji projektowej i kosztorysowej oraz wykonanie na jej podstawie robót budowlanych, polegających na budowie budynku w ramach zadania pn.: „Utworzenie interaktywnego punktu turystyki geotermalnej w Uniejowie” wraz ze wszystkimi instalacjami, przyłączami sieci infrastruktury technicznej do budynku, zagospodarowaniem i ogrodzeniem terenu, uzyskaniem pozwoleń (na użytkowanie, na rozbiórkę, na budowę, pozwolenie wodnoprawne, zgoda na wycinkę drzew kolidujących z inwestycją) oraz wszelkich innych opinii, uzgodnień i decyzji niezbędnych do realizacji zadania. Zakres dokumentacji obejmuje również zaprojektowanie wnętrza obiektu wraz z wyposażeniem ruchomym (meble, sprzęty). Z kolei, zakres robót budowlanych obejmuje wyposażenie toalet (bez wyposażenia ruchomego tych pomieszczeń).
W zakresie prac do wykonania przez wykonawcę zawarto:
- rozbiórkę istniejących dwóch obiektów;
- wycinkę drzew i krzewów kolidujących z inwestycją;
- budowę nowego obiektu, w którym znajdzie się interaktywny punkt turystyki geotermalnej,
- wykonanie przyłączy: wodociągowych, kanalizacji sanitarnej i deszczowej, ciepłowniczych oraz instalacji: sanitarnych, teletechnicznych, elektrycznych w budynku i w terenie, monitoringu, instalacji p. poż. oraz przebudowa kolidujących sieci;
- zagospodarowanie terenów zielonych;
- wykonanie chodników, miejsc postojowych, wjazdu na teren i innych powierzchni utwardzonych;
- ogrodzenie inwestycji;
(MB)