17 edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego odbyła się w Szkole Podstawowej im płk. pil. Szczepana Ścibiora w Wieleninie. Do udziału w tej artystycznej rywalizacji przystąpiło 30 uczniów z trzech szkół podstawowych z Gminy Uniejów.
24 kwietnia 2023 roku w Szkole Podstawowej w Wieleninie obchodziliśmy Święto Poezji. Jedyną i niepowtarzalną ucztę dla ucha! 30 utalentowanych uczniów klas I-VIII z trzech placówek oświatowych z gminy Uniejów rywalizowało o tytuł najlepszego recytatora i bez trudu przekonało publiczność, komisję o tym, że można mówić językiem poezji również o domu i rodzinie. „Mój dom, moja rodzina”- tak brzmiało hasło XVII Edycji Gminnego Konkursu Recytatorskiego. Prezentacje konkursowe odbyły się w trzech grupach wiekowych: klasy I-III, klasy IV-VI, klasy VII-VIII. W skład jury zasiedli dyrektorzy szkół podstawowych: Pani Elżbieta Goszczyk, Pani Edyta Miśkiewicz, Pan Piotr Kozłowski oraz przedstawiciel K- Flexu Pan Włodzimierz Owczarek. Czteroosobowe jury po wysłuchaniu wszystkich prezentacji przyznało nagrody:
- W kategorii: klasy I-III: I miejsce – Adam Ziarkowski – Uniejów; II miejsce – Joanna Gdańska – Wielenin, III miejsce – Jakub Smulik – Uniejów.
- W kategorii: klasy IV-VI: I miejsce – Maja Pawlak – Wielenin, II miejsce – Aleksandra Wójcik – Uniejów, III miejsce – Oliwia Pacześna – Wilamów.
- W kategorii: klasy VII-VIII: I miejsce – Zuzanna Pacholczyk – Uniejów, II miejsce – Malwina Kaźmierczak – Uniejów, III miejsce – Antonina Antkiewicz – Wilamów.
Zwieńczeniem tej przepięknej, poetyckiej rywalizacji było wręczenie dyplomów, podziękowań i nagród. A było o co walczyć, bo nagrody były wartościowe. Laureaci otrzymali zegarki typu smartwatch i głośniki JBL, a niektórzy trzydniową wycieczkę. Dyplomy i podziękowania otrzymali również opiekunowie, a także zaproszeni goście. Składam serdeczne podziękowania sponsorowi, a był nim Bartłomiej Gröbner – dyrektor zakładu K-Flex. Wszystkim recytatorom i ich opiekunom pragniemy gorąco pogratulować wytrwałości i za to, że udowadniają, jak wielka jest ich wrażliwość, jak ważna jest sztuka żywego słowa i troska o ojczysty język.
(SP Wielenin)