W ramach drugiej edycji Marki Lokalnej „Smak wsi” LGD Prym rozdała certyfikaty. Cztery z nich trafiły do Uniejowa – dla DPT, Zagrody oraz Serowarni Czarna Owca.
Jak smakuje wieś? Na to pytanie szukała odpowiedzi Kapituła Smaku WSI odwiedzając gminy Aleksandrów Łódzki, Dalików, Konstantynów Łódzki, Lutomiersk, Parzęczew, Świnice Warckie, Uniejów, Wartkowice, Zgierz oraz Poddębice i Pęczniew, będące członkami lokalnych grup działania: LGD „PRYM” lub RLGD „Z Ikrą”. Komisja szukała wyjątkowych smaków, usług i obiektów, którymi można się pochwalić i wrócić wspomnieniami do czasów dzieciństwa.
Inicjatorem akcji jest Lokalna Grupa Działania „PRYM” z siedzibą w Parzęczewie, która ze środków unijnych realizuje projekt pn.: „Marka lokalna szansą rozwoju regionu”. Jego ideą jest wspieranie regionów wykorzystujących lokalne dziedzictwo kulturalne, historyczne i przyrodnicze, aby rozwijać i promować to, co jest najlepsze na danym terenie. Stąd pomysł, aby spróbować zbudować lokalną markę certyfikowaną nazwą „Smak wsi przetrwał w naszych produktach”.
Tegoroczną edycję rozstrzygnięto podczas Nocy Świętojańskiej w Dzierżąznej. Rozdano kilkanaście certyfikatów – cztery z nich trafiły do Gminy Uniejów.
Wyróżniania otrzymały:
DPT- w kategorii: usługa noclegowa
Zagroda Młynarska – w kategorii: usługa noclegowa i usługa gastronomiczna.
Serowarnia Czarna Owca – w kategorii produkt spożywczy – jogurt kozi z wsadem z kwiatu czarnego bzu.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Niech przyznane certyfikaty będą dla Państwa motywacją dla dalszej pracy!
A co jeszcze działo się tego dnia w Dzierżąznej? Zapraszamy do prześledzenia galerii zdjęć.
A.Ow.