Już wkrótce droga sąsiadująca z powstającym przedszkolem integracyjnym, przejdzie generalny remont. Gmina Uniejów wybrała firmę, która złożyła najkorzystniejszą ofertą w przetargu na roboty budowlane i przeprowadzi roboty budowlane.
Budowa nowej placówki edukacyjnej dla najmłodszych mieszkańców gminy to inwestycja, która w szczególny sposób wyczekiwana jest przez lokalną społeczność. Bardzo ważnym elementem stanowiącym udogodnienie dla rodziców przywożących swoje pociechy do przedszkola będzie nowa droga wewnętrzna.
W celu realizacji przedsięwzięcia gmina dwukrotnie ogłaszała przetarg pn. „Przebudowa drogi wewnętrznej w miejscowości Uniejów”. Drugie postępowanie przyniosło pozytywne rozstrzygnięcie. Uczestniczyły w nim uniejowskie firmy: LuKpol Krzysztof Łuczak oraz Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe EKOINŻBUD Piotr Peraj. Pierwsza z nich koszty wykonania remontu drogi oszacowała na kwotę 1 194 878,09 zł brutto, druga zaś zaproponowała 1 185 305,15 zł brutto.
Mimo, iż stawki na wykonanie zadania zaproponowane przez obu oferentów znacznie przewyższyły założenia Zamawiającego, w Urzędzie Miasta podjęto decyzję o wyborze Wykonawcy. Korzystniejszą ofertę złożyło Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe EKOINŻBUD Piotr Peraj i to właśnie z nim w dniu wczorajszym (25.04.) Burmistrz Uniejowa – Józef Kaczmarek, podpisał umowę na przeprowadzenie remontu drogi.
Początek ulicy wewnętrznej sięgać ma drogi powiatowej nr 3734E, a więc ul. Targowej, i dalej biec będzie na odcinku około 211 mb do drogi powiatowej nr 3730E (ul. Kościelnicka). Nawierzchnia wykonana zostanie z masy mineralno-bitumicznej szerokości 5,0 m. Wzdłuż drogi ciągnąć się będą chodniki z kostki betonowej o szerokości 2,0 m. Uwzględniając różnorodność potrzeb i możliwości dzieci borykających się z niepełnosprawnościami, w ramach zadania zaplanowano również wykonanie przejścia dla pieszych o podwyższonym standardzie bezpieczeństwa, które zostanie oznakowane jako przejście dla pieszych aktywne (znaki na tle foli fluorescencyjnej). Ponadto na przejściach zaprojektowano obniżenie krawężników do poziomu 0-2 cm ponad powierzchnię jezdni.
Przebudowane zostaną także skrzyżowania łączące drogę wewnętrzną z ulicami Targową i Kościelnicką. Nawierzchnię jezdni na skrzyżowaniach zaplanowano z SMA. W ramach zadania przewidziano modernizację istniejącego układu odwodnienia ulicy w postaci dostosowania lokalizacji wpustów do nowego układu jezdno-pieszego.
W planach jest także zagospodarowanie całego terenu wokół budynku: powstać ma plac zabaw, zamontowane zostaną ławki, stojaki do parkowania rowerów oraz kosze na nieczystości. Teren otoczony zostanie dużą ilością zieleni, a także nowym ogrodzeniem. W celu zwiększenia bezpieczeństwa dzieci, na terenie przedszkola zainstalowany zostanie monitoring.
A.Ol.