W numerze znajdziemy relacje z akcji solidarnościowych z Ukrainą, jakie miały miejsce w naszym środowisku. Publikujemy poezję, która powstała w proteście wobec wojny na terytorium naszego południowo-wschodniego sąsiada.
Sporo też informacji o istocie Wielkanocy i tradycjach z nią związanych. Piszemy o lokalnych inwestycjach ubogacających dotychczasową infrastrukturę gminy. Śpieszymy także z informacjami o nowych odkryciach archeologicznych na ulicy Dąbskiej.
Z dumą prezentujemy „Pałac Uniejów” – kolejny na mapie miasta obiekt gastronomiczno-hotelarski, który już w czerwcu otworzy swoje podwoje.
Z cyklu uniejowianie przedstawiamy fotograficzne pasje Romana Kaszyńskiego oraz żołnierską drogę zawodową pierwszego czołgisty z Uniejowa.
Opisujemy uniejowskie epitafia, przywołujemy wspomnienia o pierwszych dniach po wyzwoleniu 1945 r. naszego miasta. Z żalem informujemy, że i w tym numerze nie brakuje „Ostatnich pożegnań…”
Swoim sukcesem naukowym i oryginalnym upamiętnieniem wsi Kuczki dzieli się z nami Elżbieta Wysakowska-Walters, a wieś Góry zaprezentowana jest w cyklu „Tam gdzie rządzi kobieta”.
Powracamy też do wydanej niedawno monografii „Miasto Uniejów i region spycimiersko-uniejowski poprzez wieki”, zachęcając do jej nabycia.
Dla tych, co cenią wspomnienia mamy serię zdjęć promu na Warcie w Ostrowsku.
Zapraszamy do lektury
Redakcja kwartalnika „W Uniejowie