To pytanie nie tylko do odwiedzających termalne miasteczko turystów, ale również, a może nawet przede wszystkim – do jego mieszkańców. W przestrzeni miejskiej pojawiają się właśnie tablice, będące elementami ścieżki historycznej Uniejowa, które wskażą Państwu interesujące miejsca na mapie miasta – i to nie tylko te oczywiste!
W Rynku Miejskim już można zaczytać się w treść tablicy informacyjnej o historii Uniejowa, której towarzyszy wielkoformatowy banner. Kolejne tablice (przy zejściu do kładki oraz przy kompleksie basenów termalnych) będą już wkrótce zapraszały do poznania bogatej historii Uniejowa.
Kolejna wielkoformatowa grafika nawiązuje do obchodzonej w tym roku, pierwszej okrągłej rocznicy uzyskania przez miasto statusu uzdrowiska. Od 10 lat nadal pozostajemy najmłodszym polskim uzdrowiskiem, jedynym w województwie łódzkim oraz jedynym uzdrowiskiem termalnym w kraju – będziemy Państwu o tym przypominać jeszcze wiele razy, między innymi podczas zaplanowanych na ten sezon cyklicznych wydarzeń oraz zupełnie nowych imprez, o których więcej szczegółów ujawnimy niebawem.
W sumie, w ramach projektu wykonano 3 zbiorcze tablice informacyjne z mapami gminy Uniejów, 8 tablic historycznych oraz 7 tablic społecznych, opisujących rzemiosło i przedsiębiorczość mieszkańców Ziemi Uniejowskiej na przestrzeni lat. Te tablice sukcesywnie pojawiają się dzień po dniu na elewacjach budynków, których dotyczą treści zawarte w narracji ścieżki. Co ciekawe, miejski szlak historyczny można już zobaczyć także w formie cyfrowej na stronie gminy www.uniejow.pl, w zakładce: Uniejowskie Korzenie.
Operacja pn. „Uniejowskie korzenie – ścieżka historyczna w przestrzeni miejskiej Uniejowa” jest współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” na lata 2014-2020.
(MB)