Uniejów - uzdrowisko termalne

TERMY UNIEJÓW zapraszają do...

Strefa Turysty Strefa Uzdrowiska

Strefa Miejska Strefa Inwestora
Strefa Turysty:

POLECAMY TEŻ...

Zapraszamy też do odwiedzenia działu "Polecamy...". Można tam znaleźć kolejne atrakcyjne propozycje na spędzenie wolnego czasu w Uniejowie.
KOMPLEKS TERMALNO-BASENOWY


Kompleks Termalno - Basenowy położony jest u podnóża XIV - wiecznego zamku, otoczonego XIX - wiecznym parkiem, oferuje gorące kąpiele w leczniczych solankach termalnych.
W skład kompleksu wchodzą
: baseny kryte, baseny otwarte oraz zespół odnowy biologicznej. Baseny otwarte połączone są funkcjonalnie z budynkiem basenów krytych i zasilane leczniczą solanką termalną. Do basenów zewnętrznych można wpłynąć bezpośrednio z ciepłej hali basenowej, w której zaprojektowano basen solankowy - uzdrowiskowy z ciepłą wodą oraz niezależny basen wewnętrzny z częścią ogólną i dziecięcą.


W skład zespołu odnowy biologicznej wchodzi: szereg kabin saunowych: fińska gorąca, łagodna, parowa, aromatyczna, podczerwona, turecka; program schładzający - kabina śnieżna, natryski, baseny zimne i gorące; funkcje dodatkowe - masaż, solarium, komora solna, sala wypoczynkowa, taras zewnętrzny do opalania.


Pozostałe funkcje budynku to: gastronomia dla osób korzystających i przebywających na terenie kompleksu termalno - basenowego, zespół administracji, zespół personelu, pomieszczenia techniczne, klub, kręgielnia.Kontakt: 99- 210 Uniejów, ul. Zamkowa 1,

tel.: 63 288 96 90, 506 090 419, www.termyuniejow.pl
ZAMEK ARCYBISKUPÓW GNIEŹNIEŃSKICH


XIV - wieczny zamek zaliczany jest do najciekawszych pod względem historycznym, architektonicznym i widokowym zabytków Ziemi Łódzkiej. W celu poprawienia komfortu turystów obiekt i jego najbliższe otoczenie zostały wyremontowane. Obiekt oferuje turystom noclegi w komnatach utrzymanych w historycznym stylu: królewskie komnaty Kazimierza Wielkiego, Władysława Jagiełły i Kazimierza Jagiellończyka. Dla grup biznesowych znajdują się sale konferencyjne.Kontakt: 99-210 Uniejów, ul. Zamkowa 2,

tel.: 601 440 931, www.termyuniejow.pl

ZAGRODA MŁYNARSKA


Stworzony na bazie pięciu zabytkowych obiektów kompleks muzealno - noclegowy zachęca turystów swoją oryginalnością i wiejskim klimatem do odwiedzenia tego niezwykłego miejsca. Na gości czekają pokoje noclegowe w zabytkowym dworze oraz apartament w wiatraku. W chałupie z poł. XIX w. znajduje się karczma, natomiast stodoła to miejsce warsztatów rzemieślniczych.Obiekt oferuje:

  • zwiedzanie oryginalnego muzeum młynarstwa w zabytkowym wiatraku oraz udział w procesie produkcji mąki żytniej;

  • karczmę z regionalnymi produktami i potrawami przygotowanymi według tradycyjnych receptur;

  • zwiedzanie stodoły z II poł. XIX w. z ekspozycją zabytkowych pojazdów konnych i dawnych narzędzi gospodarskich;

  • gościom przybyłym z własnymi zwierzętami skorzystanie z boksów dla koni;

  • organizację imprez i konferencji.


Kontakt: 99-210 Uniejów, ul. Jakuba Świnki 1,

tel.: 506 090 199, www.termyuniejow.pl
KLUB NAUTILUS


Jest to bez wątpienia miejsce, w którym można spotkać się z rodziną, przyjaciółmi i zagrać w kręgle. Kręgielnia posiada 4 nowoczesne 25-metrowe w pełni multimedialne tory. Można również zagrać w bilard. Jest to gra, która wymaga od uczestników opanowania, wyczucia odległości oraz wyobraźni przestrzennej, dostarcza ona wielu emocji ale również podnosi adrenalinę i uczy cierpliwości.Klub wyposażony jest w profesjonalne oświetlenie, nagłośnienie oraz w podświetlany parkiet do tańca tzw. "Dance Floor".
DOM PRACY TWÓRCZEJ


Centrum artystyczno - kulturalne miasta, położone w zaciszu XIX w. parku Hrabiny Toll, w bliskim sąsiedztwie zamku. Jest to miejsce, które powstało z myślą o artystach i przedstawicielach środowisk twórczych. Odbywają się tutaj sympozja, warsztaty, szkolenia oraz wystawy plenerowe z udziałem studentów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Obiekt stanowi również bazę hotelową.Kontakt: 99-210 Uniejów, ul. Zamkowa 2a,


tel.: 601 440 581, www.termyuniejow.pl
KOMPLEKS BOISK PIŁKARSKICH


W bezpośrednim sąsiedztwie kompleksu Termy Uniejów zlokalizowany jest Kompleks Boisk Piłkarskich.

W skład kompleksu wchodzi:

  • pełnowymiarowe boisko trawiaste o nawierzchni z trawy naturalnej. Płyta boiska jest podgrzewana, z zadaszoną trybuną na 496 miejsc;

  • boisko o nawierzchni z trawy syntetycznej, posiada trybunę ziemną na 110 miejsc.

Boiska posiadają oświetlenie zgodne z wymaganiami UEFA do prowadzenia zajęć sportowych po zmierzchu oraz tablice wyników. W bezpośrednim sąsiedztwie boisk znajduje się budynek sanitarno - szatniowy.
Kontakt: 99-210 Uniejów, ul. Jakuba Świnki, tel. 506 090 242
KASZTEL RYCERSKI


Zespół dwóch budynków stylizowanych na pochodzące z epoki średniowiecza: wieża rycerska i budynek parterowy z użytkowym poddaszem. W budynku znajdują się: miejsca noclegowe, łaźnie termalne, sala konferencyjna oraz sale warsztatowe.

Odwiedzających to miejsce czeka wiele atrakcji zachowanych w średniowiecznym duchu. Jedną z nich są kąpiele w 6 - osobowych baliach z solanką, czekoladą, piwem lub płatkami róż.  W obiekcie odbywają się również interaktywne lekcje historii oraz zabawy plebejskie. Dodatkową atrakcją  jest średniowieczna sala tortur. Ekspozycja przedstawia narzędzia tortur typowe dla wieków średnich.Kontakt: 99-210 Uniejów, ul. Zamkowa 6, tel.: 601 440 823, www.termyuniejow.pl